Úvodní stránkaInformace pro tisk › Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

(13. 5. 2014)

Evropa má čas snížit závislost na Rusku

  Ruský plyn pokrývá přibližně 30 procent spotřeby zemí EU, zároveň však Rusko vyváží do Evropy 81 procent exportovaného plynu a 84 % exportované ropy. Tento vývoz má poloviční podíl na příjmech ruského státu. Závislost na Evropě bude pro Rusko existenčně důležitá minimálně do té doby, než se vybudují nové produktovody do Číny, které sníží závislost Ruska na jeho hlavním zákazníkovi. Evropa by proto měla tento čas využít ke snížení… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(27. 11. 2013)

Diskuse: Evropská energetika na rozcestí. Jak v ní obstojí ta česká?

The energy is Currently going through Difficult Times - in the past Introduced regulatory tools Unfortunately, with the passage of time Brings contradictory effects. Member States to put in a position of Where They have great Difficulty Finding Their Way to Their Own national energy policy, as Thea face uncertainty Which direction the energy sector at European level as well. What is the correct way to functioning single energy market in Europe and how it Can succeed Czech energy in the … Více zde.
(16. 10. 2013)

Diskuse: Perspektivy a rizika přenosu elektrické energie

S rychlým rozvojem obnovitelných zdrojů se zvyšují nároky na přenosovou soustavu. V České republice se skloňuje zejména riziko možného black-outu v důsledků velkých přeshraničních toků elektřiny z větrných parků na severu Německa. Na kolik je tato hrozba vážná a jak je možné jí předcházet byly hlavní otázky, na které hledali odpověď odborníci z Česka ale i Německa na konferenci Institutu pro veřejnou diskusi ze série … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(13. 9. 2013)

Diskuse: Elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti

Evropská komise ve všech svých energetických scénářích počítá s rostoucí rolí elektřiny na úkor ostatních energií, zejména ropy. Zda s tímto souhlasí také odborníci na energetiku v Česku, se snažila zjistit další ze série diskusních setkání Energetická bezpečnost ČR Institutu pro veřejnou diskusi s titulem Je elektřina hlavní hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? Na tuto otázku podrobně odpovídá například analýza Energy… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(18. 6. 2013)

Diskuse: Hrozí České republice nedostatek energií?

Účastníci energetické konference s titulem Zdroje vs. spotřeba živě diskutovali o tom, jak se bude vyvíjet spotřeba elektrické energie a jaké zdroje budou hrát prim v energetickém mixu ČR. Mezi odborníky převládl názor, že spotřeba elektřiny navzdory energetickým úsporám v budoucnu mírně poroste. Diskuse potvrdila, že otázka nových zdrojů elektrické energie se v kontextu docházejících zásob uhlí, dosluhujících hnědouhelných elektráren… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(5. 12. 2012)

Diskuse: Je zdravotnictví služba veřejnosti, nebo byznys?

Chystaná novela zákona o reklamě si klade za cíl zprůhlednit vztahy mezi lékaři a zdravotnickými společnostmi. Na jejím základě by se měly také výrazně posílit dozorové aktivity Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Také tyto informace zazněly na devátém pokračování diskusního cyklu Vize českého zdravotnictví pořádaného Institutem pro veřejnou diskusi. Výdaje na zdravotnictví se v letech 2007 až 2010 zvýšily o 12 %. Náklady jenom na léky za … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(7. 11. 2012)

Diskuse: O nákupu zdravotnických prostředků má rozhodovat management i lékaři. Ale ne jen na základě ceny

Tisková zpráva 7. 11. 2012 Nákup zdravotnických prostředků je v rozpočtu většiny nemocnic po platových nákladech druhou nejvýznamnější položkou, někdy dokonce vůbec největší. Obzvlášť dnes, kdy je většina poskytovatelů zdravotní péče nucena snižovat náklady, jsou nákupní ceny prvním, na co se pozornost jejich managementu upře. Vznikají proto spory, zda má o nákupech rozhodovat právě vedení nemocnic, nebo lékaři. Nákupní ceny jsou v … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(17. 10. 2012)

Diskuse: Hodnocení zdravotnických technologií musí být rychlé, jinak hrozí spory mezi jejich dodavateli

Při zavádění standardů a nadstandardů v českém zdravotnictví se neobejdeme bez hodnocení zdravotnických technologií. To ale bude vždy kompromisem mezi odbornou a ekonomickou složkou. Tento proces se ale nesmí stát zbytečnou byrokratickou překážkou. Naopak, jeho cílem je dostat do ČR co nejrychleji technologie, které při stejném výsledku ušetří náklady nebo dokáží za odpovídající cenu zlepšit klinické výsledky. Vyplynulo to z debaty na včerejším, již… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
Stránka: › 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Diskusní kalendář

« říjen 2021 »
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031