Úvodní stránkaInformace pro tisk › Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

(13. 9. 2013)

Diskuse: Elektřina hlavním energetickým zdrojem budoucnosti

Evropská komise ve všech svých energetických scénářích počítá s rostoucí rolí elektřiny na úkor ostatních energií, zejména ropy. Zda s tímto souhlasí také odborníci na energetiku v Česku, se snažila zjistit další ze série diskusních setkání Energetická bezpečnost ČR Institutu pro veřejnou diskusi s titulem Je elektřina hlavní hlavním energetickým zdrojem budoucnosti? Na tuto otázku podrobně odpovídá například analýza Energy… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(18. 6. 2013)

Diskuse: Hrozí České republice nedostatek energií?

Účastníci energetické konference s titulem Zdroje vs. spotřeba živě diskutovali o tom, jak se bude vyvíjet spotřeba elektrické energie a jaké zdroje budou hrát prim v energetickém mixu ČR. Mezi odborníky převládl názor, že spotřeba elektřiny navzdory energetickým úsporám v budoucnu mírně poroste. Diskuse potvrdila, že otázka nových zdrojů elektrické energie se v kontextu docházejících zásob uhlí, dosluhujících hnědouhelných elektráren… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(5. 12. 2012)

Diskuse: Je zdravotnictví služba veřejnosti, nebo byznys?

Chystaná novela zákona o reklamě si klade za cíl zprůhlednit vztahy mezi lékaři a zdravotnickými společnostmi. Na jejím základě by se měly také výrazně posílit dozorové aktivity Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Také tyto informace zazněly na devátém pokračování diskusního cyklu Vize českého zdravotnictví pořádaného Institutem pro veřejnou diskusi. Výdaje na zdravotnictví se v letech 2007 až 2010 zvýšily o 12 %. Náklady jenom na léky za … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(7. 11. 2012)

Diskuse: O nákupu zdravotnických prostředků má rozhodovat management i lékaři. Ale ne jen na základě ceny

Tisková zpráva 7. 11. 2012 Nákup zdravotnických prostředků je v rozpočtu většiny nemocnic po platových nákladech druhou nejvýznamnější položkou, někdy dokonce vůbec největší. Obzvlášť dnes, kdy je většina poskytovatelů zdravotní péče nucena snižovat náklady, jsou nákupní ceny prvním, na co se pozornost jejich managementu upře. Vznikají proto spory, zda má o nákupech rozhodovat právě vedení nemocnic, nebo lékaři. Nákupní ceny jsou v … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(17. 10. 2012)

Diskuse: Hodnocení zdravotnických technologií musí být rychlé, jinak hrozí spory mezi jejich dodavateli

Při zavádění standardů a nadstandardů v českém zdravotnictví se neobejdeme bez hodnocení zdravotnických technologií. To ale bude vždy kompromisem mezi odbornou a ekonomickou složkou. Tento proces se ale nesmí stát zbytečnou byrokratickou překážkou. Naopak, jeho cílem je dostat do ČR co nejrychleji technologie, které při stejném výsledku ušetří náklady nebo dokáží za odpovídající cenu zlepšit klinické výsledky. Vyplynulo to z debaty na včerejším, již… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(13. 9. 2012)

Elektronické zdravotnictví: Otázka není, zda ano, či ne, ale kdy

Zavedení elektronického zdravotnictví (eHealth) zlepší zdravotní péči, usnadní práci lékařům a ušetří nemalé finanční prostředky. Z názorů, které zazněly na dnešním, již šestém, pokračování diskusního cyklu Vize českého zdravotnictví pořádaného Institutem pro veřejnou diskusi vyplývá, že není otázkou, zda k elektronickému zdravotnictví přistoupit. Otázka je, jak. Elektronizace zdravotnictví je nevyhnutelná. Zdravotnictví bez eHealth … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(20. 6. 2012)

Odborná diskuse: Dlouhodobou zdravotní péči budou potřebovat dva lidé ze tří

Jestliže aktuální výdaje na dlouhodobou péči představují dvě procenta financí jdoucích do zdravotnictví, v blízké budoucnosti se mohou rovnat dvojnásobku. Podle prognóz, které zazněly na včerejším, již pátém pokračování diskusního cyklu Vize českého zdravotnictví, si dlouhodobé ošetřování vyžádá zdravotní stav dvou ze tří dnes ekonomicky aktivních občanů. Následná a dlouhodobá zdravotní péče zahrnuje veškeré aktivity poskytované osobám … Více zde.
Program ve formě PDF naleznete zde.
(28. 5. 2012)

Lze vůbec určit optimální síť nemocnic?

Tisková zpráva 28. května 2012 V České republice připadá 195 hospitalizací na 1000 obyvatel ročně, což znamená, že každý 5 občan je hospitalizován. Toto číslo je o 23 % vyšší, než je průměr ostatních zemí OECD. V ČR připadá 11,2 návštěvy na pacienta oproti průměru OECD, který činí 6,5 ročních návštěv. Náklady na akutní nemocniční péči jsou 32 %, což je o 3 % více, než je průměr OECD. „Nemocnice musí splňovat jedno základní… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde zde.
Stránka: › 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Diskusní kalendář

« červen 2021 »
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930