Úvodní stránkaInformace pro tisk › Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

(18. 9. 2015)

Jaderná energetika v Česku bude pokračovat

Jaderná energetika má v Česku budoucnost a bude mít i v dalších desetiletích významný podíl na tuzemské výrobě elektřiny, a to navzdory nepříznivým podmínkám na energetickém trhu a komplikovanému procesu přípravy a výstavby nových jaderných reaktorů. Tak zní jeden z klíčových závěrů třetí letošní energetické konference Institutu pro veřejnou diskusi, která bilancovala 60 let mírového využívání jádra v ČR.   V roce… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(23. 6. 2015)

Výzkum a vývoj nových technologií jsou hybateli energetické revoluce

Nové jaderné technologie, ale také obnovitelné zdroje nebo akumulace energie jsou hlavními oblastmi, kam se dnes ubírá výzkum a vývoj v energetice. Zároveň platí, že se v energetice čím dál více uplatňují informační technologie, například v systémech dálkového řízení zdrojů. V tomto duchu se nesla další z konferencí Institutu pro veřejnou diskusi z cyklu „Energetická bezpečnost ČR: Je zaručený přísun energií … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(4. 6. 2015)

Horská střediska chtějí být konkurenceschopná, v rozvoji je ale brzdí hlavně legislativní překážky

Zákon o cestovním ruchu je klíčovou normou pro rozvoj horských středisek. Takový názor převládal mezi účastníky mezinárodní konference „Konkurenceschopnost českých horských středisek“, která se konala v Praze. „Nepotřebujeme dotace, chceme jasná a jednoznačná pravidla,“ říká Jiří Bis, prezident Asociace horských středisek, která byla spolu s Institutem veřejné diskuse pořadatelem konference.   Při stanovení … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(10. 3. 2015)

Energetické úspory jsou příležitost, nikoli povinnost

Evropské energetické cíle stanovily ambiciózní metu nejen ve snižování emisí a rozvoji obnovitelných zdrojů ale také na poli energetických úspor a zvyšování energetické účinnosti. O tom, jak šetřit energie tak, aby to vedlo k efektivnímu využití financí a ke zvýšení konkurenceschopnosti českého evropského hospodářství, diskutovali účastníci konference Institutu pro veřejnou diskusi tentokrát na téma Energetické úspory jako příležitost k růstu.… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(11. 12. 2014)

Energetika 21. století - vize chytré a čisté energie

Jak bude vypadat energetická revoluce? Praha 10. 12. 2014 Do realizace vize nové nízkouhlíkaté energetiky bude potřeba investovat obrovské prostředky. Vyžádá si je nejen rozvoj obnovitelných zdrojů, ale také stabilizace energetické sítě, která se musí vyrovnat s rostoucími výkyvy energie dodávané právě z těchto zdrojů. Ačkoli energetickou revoluci podpoří přísnější emisní legislativa a také technologický pokrok, limitem rychlého přechodu… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(7. 11. 2014)

Evropské cíle v energetice do roku 2030

Energetické cíle EU 2030 určí, zda bude naše ekonomika konkurenceschopná Stanovení evropských energetických cílů do roku 2030 je zcela zásadní pro budoucí vývoj nejen tuzemské, ale celé evropské ekonomiky. Podoba těchto cílů je výsledkem kompromisu schváleného Radou EU, tedy nejvyššími představiteli všech 28 členských zemí unie. O tom, jaké to bude mít dopady na českou energetiku a ekonomiku, diskutovali hosté další ze série konferencí Institutu pro … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(8. 10. 2014)

Dopady sankčních opatření

Sankce pocítí Rusko citelněji než Evropa 9. 10. 2014 Ruská ekonomika se zadrhla už před vyhrocením konfliktu s Ukrajinou a nyní ji ještě více oslabí sankce, které zavádí Evropa a USA. Rychlý efekt přinesou zejména omezení v oblasti investic a omezení přístupu na kapitálové trhy. V oblasti energetiky pak mohou mít zostřené vztahy EU s Ruskou federací také pozitivní dopad, neboť akcelerují snahy o zvyšování energetické bezpečnosti… Více zde.
(28. 5. 2014)

Bez vyšší míry vzájemného propojení a intenzivní spolupráce s veřejným sektorem se už česká horská střediska neobejdou

Jedna koruna utracená na sjezdovce generuje dalších sedm korun vydaných v horském středisku. V současnosti je přitom podle studie KPMG Česká republika u nás 164 středisek, která do veřejných rozpočtů přinášejí ročně 10 miliard korun – tedy srovnatelně jako na daních z příjmů v loňském roce zaplatily v součtu skupina Škoda Auto a energetický gigant ČEZ. Dalšímu rozvoji horského cestovního ruchu ale brání neexistující … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
Stránka: › 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Diskusní kalendář

« říjen 2021 »
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031