Úvodní stránkaInformace pro tisk › Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

(10. 3. 2015)

Energetické úspory jsou příležitost, nikoli povinnost

Evropské energetické cíle stanovily ambiciózní metu nejen ve snižování emisí a rozvoji obnovitelných zdrojů ale také na poli energetických úspor a zvyšování energetické účinnosti. O tom, jak šetřit energie tak, aby to vedlo k efektivnímu využití financí a ke zvýšení konkurenceschopnosti českého evropského hospodářství, diskutovali účastníci konference Institutu pro veřejnou diskusi tentokrát na téma Energetické úspory jako příležitost k růstu.… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(11. 12. 2014)

Energetika 21. století - vize chytré a čisté energie

Jak bude vypadat energetická revoluce? Praha 10. 12. 2014 Do realizace vize nové nízkouhlíkaté energetiky bude potřeba investovat obrovské prostředky. Vyžádá si je nejen rozvoj obnovitelných zdrojů, ale také stabilizace energetické sítě, která se musí vyrovnat s rostoucími výkyvy energie dodávané právě z těchto zdrojů. Ačkoli energetickou revoluci podpoří přísnější emisní legislativa a také technologický pokrok, limitem rychlého přechodu… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(7. 11. 2014)

Evropské cíle v energetice do roku 2030

Energetické cíle EU 2030 určí, zda bude naše ekonomika konkurenceschopná Stanovení evropských energetických cílů do roku 2030 je zcela zásadní pro budoucí vývoj nejen tuzemské, ale celé evropské ekonomiky. Podoba těchto cílů je výsledkem kompromisu schváleného Radou EU, tedy nejvyššími představiteli všech 28 členských zemí unie. O tom, jaké to bude mít dopady na českou energetiku a ekonomiku, diskutovali hosté další ze série konferencí Institutu pro … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(8. 10. 2014)

Dopady sankčních opatření

Sankce pocítí Rusko citelněji než Evropa 9. 10. 2014 Ruská ekonomika se zadrhla už před vyhrocením konfliktu s Ukrajinou a nyní ji ještě více oslabí sankce, které zavádí Evropa a USA. Rychlý efekt přinesou zejména omezení v oblasti investic a omezení přístupu na kapitálové trhy. V oblasti energetiky pak mohou mít zostřené vztahy EU s Ruskou federací také pozitivní dopad, neboť akcelerují snahy o zvyšování energetické bezpečnosti… Více zde.
(28. 5. 2014)

Bez vyšší míry vzájemného propojení a intenzivní spolupráce s veřejným sektorem se už česká horská střediska neobejdou

Jedna koruna utracená na sjezdovce generuje dalších sedm korun vydaných v horském středisku. V současnosti je přitom podle studie KPMG Česká republika u nás 164 středisek, která do veřejných rozpočtů přinášejí ročně 10 miliard korun – tedy srovnatelně jako na daních z příjmů v loňském roce zaplatily v součtu skupina Škoda Auto a energetický gigant ČEZ. Dalšímu rozvoji horského cestovního ruchu ale brání neexistující … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(13. 5. 2014)

Evropa má čas snížit závislost na Rusku

  Ruský plyn pokrývá přibližně 30 procent spotřeby zemí EU, zároveň však Rusko vyváží do Evropy 81 procent exportovaného plynu a 84 % exportované ropy. Tento vývoz má poloviční podíl na příjmech ruského státu. Závislost na Evropě bude pro Rusko existenčně důležitá minimálně do té doby, než se vybudují nové produktovody do Číny, které sníží závislost Ruska na jeho hlavním zákazníkovi. Evropa by proto měla tento čas využít ke snížení… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(27. 11. 2013)

Diskuse: Evropská energetika na rozcestí. Jak v ní obstojí ta česká?

The energy is Currently going through Difficult Times - in the past Introduced regulatory tools Unfortunately, with the passage of time Brings contradictory effects. Member States to put in a position of Where They have great Difficulty Finding Their Way to Their Own national energy policy, as Thea face uncertainty Which direction the energy sector at European level as well. What is the correct way to functioning single energy market in Europe and how it Can succeed Czech energy in the … Více zde.
(16. 10. 2013)

Diskuse: Perspektivy a rizika přenosu elektrické energie

S rychlým rozvojem obnovitelných zdrojů se zvyšují nároky na přenosovou soustavu. V České republice se skloňuje zejména riziko možného black-outu v důsledků velkých přeshraničních toků elektřiny z větrných parků na severu Německa. Na kolik je tato hrozba vážná a jak je možné jí předcházet byly hlavní otázky, na které hledali odpověď odborníci z Česka ale i Německa na konferenci Institutu pro veřejnou diskusi ze série … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
Stránka: › 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Diskusní kalendář

« červen 2021 »
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930