Přečtěte si

(23. 6. 2015)

Středem zájmu je teď ukládání elektřiny

Baterie pro ukládání energie budou hlavním hybatelem změn v energetice. Není to jen medializovaná aktivita americké společnosti Tesla, s vlastní nabídkou brzy přijdou další výrobci baterií. I to zaznělo na konferenci „Energetika na prahu revoluce: Kam se ubírá výzkum a vývoj nových technologií“, která se konala minulý týden v Praze.

            Budoucí podobu energetiky ovlivní hlavně německá strategie Energiewende, založená na odklonu od uhlí a jádra směrem k obnovitelným zdrojům. Otázkou zůstává, zda ji Česko zkusí napodobit, nebo půjde vlastní cestou a vsadí na jadernou energii. Právě na ni se soustřeďuje společnost ÚJV Řež. Ta je součástí středoevropského konsorcia, jež vyvíjí reaktor čtvrté generace s názvem Allegro.

            Koordinátor výzkumu a vývoje v ČEZ Aleš Laciok dodal, že zájem Skupiny ČEZ se neomezuje jen na jádro. Zabývá se třeba také výzkumem nových technologií pro vodní a solární elektrárny či lepším využitím biomasy a bioplynu.

            Diskusní cyklus Energetická bezpečnost pořádá Institut pro veřejnou diskusi (IVD) ve spolupráci s týdeníkem Ekonom a Hospodářskými novinami. Partnery diskusního setkání byly Skupina ČEZ, ÚJV Řež, Tedom a České vysoké učení technické.

Foto popis| Kam se ubírá vývoj nových technologií v energetice? Na tuto otázku zkusili odpovědět (zprava) publicista a podnikatel Patrick Zandl, český zástupce v CERN Jiří Chýla, generální ředitel ÚJV Řež Karel Křížek, koordinátor výzkumu a vývoje v ČEZ Aleš Laciok a předseda představenstva Tedomu Josef Jeleček. Setkání moderoval zástupce šéfredaktora týdeníku Ekonom David Tramba.

2.7.2015 - Ekonom - Life - Společnost


Zpět na seznam

Diskusní kalendář

« prosinec 2021 »
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031