Přečtěte si

(15. 12. 2012)

Nový ročník programu Master of Healthcare Administration začíná již v lednu


V lednu 2013 otevírá Advance Healthcare Management Institute již čtvrtý ročník exekutivního programu v managementu zdravotnictví Master of Healthcare Administration (MHA). Program se vyznačuje omezeným počtem pečlivě vybraných účastníků reprezentujících všechny významné skupiny ve zdravotnictví. Mezi studenty a absolventy patří zástupci vedení nemocnic, přednostové a primáři, hlavní a vrchní sestry, stejně jako poskytovatelé ambulantní péče a zaměstnanci zdravotních pojišťoven na pozicích středního až top managementu. Ostatní studenti přicházejí z prostředí dodavatelů léků, zdravotnických prostředků a služeb do zdravotnictví. Atmosféra vzájemné důvěry vede k otevřené výměně myšlenek a názorů na úrovni, která je nedosažitelná při obchodních jednáních nebo běžných společenských příležitostech. Studenti tak získají cenné personální kontakty a přehled o způsobu práce a myšlení řídících pracovníků pocházejících z jiných profesních skupin ve zdravotnictví.

Zásadní odlišností MHA od obecného MBA je vysoký stupeň specializace na zdravotnictví. Přes 90% přednášejících, ale i případových studií a používaných příkladů přichází z oblasti zdravotnictví. Program MHA je koncipován s ohledem na potřeby lékařů a dalších zdravotníků, kteří se v průběhu své kariéry dostanou do řídících pozic vyžadujících pro ně často nové znalosti z oblasti ekonomie, práva a organizace zdravotnictví. Program se přednostně věnuje významným realizovaným nebo připravovaným změnám v českém zdravotnictví, jako je zavádění plateb dle DRG a jeho dopady na řízení poskytování zdravotních služeb, zvyšování kvality a bezpečí poskytované péče nebo zlepšování efektivity pomocí změn klinických procesů. Významná pozornost je věnována rozvoji schopností řídit, vést a motivovat spolupracovníky a podřízené, prosazovat změnu a úspěšně vyjednávat.

Výuka probíhá po dobu tří semestrů jednou za měsíc od čtvrtka do soboty, v českém jazyce. Díky partnerům Nadačního fondu Advance Institute je možno vybraným studentům poskytnout stipendium ve výši 100 000 Kč na částečné pokrytí školného. Více informací o programu naleznete na webu www.advanceinstitute.cz.


Zpět na seznam

Diskusní kalendář

« leden 2021 »
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031