Úvodní stránkaArchiv › Energetická bezpečnost ČR
– diskusní setkání 2010-2015

Dopady sankčních opatření

8. 10. 2014 - Prague Marriott Hotel, V Celnici 8, Praha
Panelová diskuse

Petr Kolář, bývalý český velvyslanec v Rusku a USA

Lukáš Vácha, člen představenstva Conseq Investment Management

Vít Stehlík, partner White & Case


Petr Kolář,

bývalý český velvyslanec v Rusku a USA

 

Petr Kolář působil v řadě vedoucích pozic v české zahraniční službě, včetně vedoucího odboru, náměstka ministra zahraničí pro dvoustranné vztahy, poradce prezidenta Václava Havla pro evropskou integraci a Balkán a velvyslance ve Švédsku (1996-1998), Irsku (1999-2003), Spojených státech amerických (2005-2010) a v Ruské federaci (2010-2012). V roce 2013 zastával pozici ředitele pro zahraniční vztahy PPF Group s hlavním důrazem na Asii.

Nyní pracuje pro Squire Patton Boggs kde se zaměřuje na komerční diplomacii a globální vztahy s veřejným sektorem. Klientům poskytuje analytickou a diplomatickou expertizu a zastupuje je jak před legislativními tak výkonnými složkami státní správy.

 

 

 

Lukáš Vácha,

člen představenstva Conseq Investment Management

 

Absolvoval Fakultu financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a v rámci akademického programu studoval rovněž Universität zu Köln v Kolíně nad Rýnem.

Od roku 2000 do konce roku 2002 pracoval v Conseq Finance, a.s. jako obchodník s dluhopisy.

V letech 2003 až 2005 působil v České spořitelně, a.s. jako produktový manažer pro segment malých a středních firem, kde měl na starosti úvěrové produkty pro financování energetických úsporných projektů a obnovitelných zdrojů energie ve spolupráci s IFC (International Finance Corporation), člen skupiny Světové banky.

Od roku 2005 do roku 2008 pracoval v ČSOB Asset Management, a.s., člen skupiny ČSOB jako account manager pro institucionální klienty. V prosinci 2008 se vrátil do skupiny Conseq a v Conseq Investment Management má jako obchodní ředitel na starosti sekci privátních a institucionálních klientů.  

 

 

Vít Stehlík,

partner White & Case

 

Mr. Stehlík's is a member of the White & Case energy and construction law practice groups. His principal areas of practice include energy law, construction (including EPC and EPCM contracts) and M&A.
 
Mr. Stehlík has during his practice participated in a large number of various significant projects carried out in the Czech Republic and abroad. He is regularly advising ČEZ and the RWE Group, the largest energy companies in the Czech Republic, on general as well as specific energy and project related law issues.
 
Mr. Stehlík was recently named one of the world's leading construction lawyers in Who's Who Legal.