Institut pro Veřejnou Diskusi

Institut veřejné diskuze

Institut pro veřejnou diskusi (IVD) je otevřený prostor pro nezávislou, odbornou a nepolitickou diskusi. Prvotním impulzem pro vznik IVD byla skutečnost, že se na poli strategických a problematických oborů nevede žádná konstruktivní, kontinuální a odborná debata, která by vyústila k respektovaným závěrům. Cílem IVD je vytvořit diskusní platformu pro odborníky, opinion leadery, představitele státu, reprezentanty strategických státních institucí, zástupce soukromého sektoru a média a předat veřejnosti klíčové informace o alternativách směrování České republiky.

Institut pro veřejnou diskusi vznikl na počátku roku 2010. Prvními tématy byly Energetická bezpečnost ČR a Dopravní infrastruktura ČR, tedy oblasti, které jsou pro budoucnost České republiky strategické a zároveň nejvíce rozdělují společnost. Mimo tyto bloky byly realizovány také konference na téma České zdravotnictví a nejrůznější tematické speciály. Na to v roce 2016 navázaly konference na téma využívání palmového oleje či na podobu nového zákona týkajícího se odpadového hospodářství.

V posledních šesti letech byla hlavním tématem Energetická bezpečnost ČR. Těchto setkání se zúčastnili ti nejpovolanější. Například generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost ČR Dana Drábová, tehdejší ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, tehdejší předseda Vlády České republiky Bohuslav Sobotka a významní zahraniční hosté.

Nejinak tomu bude i v roce 2018, kdy Institut pro veřejnou diskusi zrealizuje několik setkání, která stejně jako ta předešlá přinesou podněty k řešení těch nejdůležitějších otázek týkajících se nejen energetické bezpečnosti České republiky.

Institut pro veřejnou diskusi je realizován za podpory týdeníku Ekonom a projektové agentury Communa.

Diskusní kalendář

« prosinec 2018 »
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31