Úvodní stránkaInformace pro tisk › Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

(11. 10. 2016)

Přechod z odpadového na oběhové hospodářství je jedinou cestou. Legislativní změna je krokem vpřed

Vývoj v oblasti odpadového hospodářství je v České republice na velmi dobré úrovni a jeho kvalita mnohdy převyšuje standard vyspělých zemí Evropské unie. Stále je však potřeba pracovat a i přes připravující se legislativní změny čeká tuzemské prostředí několik kroků vedoucích k ideálnímu stavu. A přechod z odpadového na oběhové je k tomu tou nejlepší cestou. To jsou klíčové závěry, na kterých se shodli účastníci diskusního setkání Institutu pro veřejnou diskusi na téma „Co přinese plánovaný zákaz skládkování v roce 2024?“ Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(30. 6. 2016)

Technické vzdělávání: Spolupráce firem a škol má rezervy, zaostává i role státu

Budoucnost průmyslu a energetiky v ČR významně ohrožuje nedostatek absolventů technických oborů. České vysoké školy mají průmyslovým firmám, včetně energetických společností jako je ČEZ, co nabídnout. Problémem není jen klesající podíl absolventů technických VŠ, ale také mladších pedagogů. S tím naopak mohou školství pomoci české firmy zapojením svých odborníků do výuky. Podpořit technické vzdělávání je nicméně primární rolí státu, který by jej měl definovat jako strategickou prioritu. Více zde.
Program ve formě PDF naleznete zde.
(23. 6. 2016)

Pro český energetický průmysl nastala doba proexportní

Český energetický průmysl dnes intenzivně hledá nové uplatnění na zahraničních trzích. Poprat se přitom musí se silnou globální konkurencí. Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(26. 5. 2016)

Největším problémem zpracování palmového oleje není potravinářství, ale biopaliva. Budoucí vývoj závisí na věcné diskusi a legislativě

Palmový olej je částečně nahraditelný a ve vyváženém množství zdraví neškodí. Stav deštných pralesů v důsledku zpracování palmového oleje je kritický, největší vinu však nenese potravinářský průmysl, ale biopaliva. To jsou závěry, které přineslo diskusní setkání Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) na téma „Jak moc škodí palmový olej?“ Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(16. 3. 2016)

Budoucnost obnovitelných zdrojů představují zákaznická řešení

Růst podílu obnovitelných zdrojů energie v ČR nebudou tvořit velké projekty typu větrných farem či dalších solárních parků, ale malá decentralizovaná řešení pro spotřebitele (domácnosti i podniky), kteří se částečně stanou samovýrobci. Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(18. 11. 2015)

ČR navýší zásoby jaderného paliva. Je to úkol pro ČEZ

Jedním z prvních opatření, které mají posílit energetickou bezpečnost ČR a jež vyplývají ze zadání obsažených ve vládou schválené aktualizované Státní energetické koncepci (ASEK), je navýšení zásob jaderného paliva. Spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou se na tom shodli odborníci, kteří vystoupili na poslední z letošních konferencí Institutu pro veřejnou diskusi na téma Surovinové bezpečnosti. Premiér Bohuslav Sobotka na úvod svého … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(18. 9. 2015)

Jaderná energetika v Česku bude pokračovat

Jaderná energetika má v Česku budoucnost a bude mít i v dalších desetiletích významný podíl na tuzemské výrobě elektřiny, a to navzdory nepříznivým podmínkám na energetickém trhu a komplikovanému procesu přípravy a výstavby nových jaderných reaktorů. Tak zní jeden z klíčových závěrů třetí letošní energetické konference Institutu pro veřejnou diskusi, která bilancovala 60 let mírového využívání jádra v ČR.   V roce… Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
(23. 6. 2015)

Výzkum a vývoj nových technologií jsou hybateli energetické revoluce

Nové jaderné technologie, ale také obnovitelné zdroje nebo akumulace energie jsou hlavními oblastmi, kam se dnes ubírá výzkum a vývoj v energetice. Zároveň platí, že se v energetice čím dál více uplatňují informační technologie, například v systémech dálkového řízení zdrojů. V tomto duchu se nesla další z konferencí Institutu pro veřejnou diskusi z cyklu „Energetická bezpečnost ČR: Je zaručený přísun energií … Více zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
Stránka: › 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Diskusní kalendář

« září 2019 »
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30