Přečtěte si

(29. 4. 2010)

Hledá se názor. Zn.: Vyvážený

Vadí vám, že je v Česku spousta extrémně důležitých témat, ke kterým byste se chtěli vyjádřit a nemáte prostor? Naprosto vás chápeme. A proto jsme se rozhodli to změnit.

Týdeník Ekonom, Institut pro veřejnou diskusi a Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity tento týden rozjel speciální typ diskusí, který v Česku ve své hloubce a rozsahu nemá obdoby.

O co jde? Chceme vytvořit platformu pro vyváženou a odbornou debatu. Naším cílem bylo dát dohromady skupinu expertů z různých oblastí, kteří mají ke konkrétnímu problému co říci, poskytnout vám prostor pro diskusi a s vaší pomocí najít vyvážený názor na danou tematiku a ten poté prezentovat širší veřejnosti.

Během letošního roku nás čeká seriál diskusí, které se točí kolem dvou hlavních témat - podle našeho názoru - klíčových pro rozvoj české ekonomiky. Je to energetická bezpečnost a dopravní infrastruktura. V těchto oblastech by podle nás mělo dojít k jasné shodě a měly by se nastavit jasné priority do budoucna. Bez ohledu na to, kdo zrovna drží veslo. Na tom se mimochodem shodují i všichni, kteří se zúčastnili startovací diskuse, jež se týkala energetické bezpečnosti jako takové.

A o čem bude řeč v následujících debatách? O perspektivách těžby uhlí v naší kotlině. O jednom z největších jaderných tendrů ve světě, který Česko chystá - tedy o dostavbě Temelína. Nebo třeba o budoucnosti alternativních zdrojů energie u nás. A to není ani zdaleka konečný výčet.

Byli bychom rádi, kdybyste se k diskutované problematice mohli vyjádřit i vy, čtenáři týdeníku Ekonom. Proto v následujících číslech budeme přinášet základní teze, které z našich debat vyplynou. A já budu velice ráda, když mi na ně napíšete svůj názor. Těším se na diskusi s vámi. 
Eva Hanáková, šéfredaktorka týdeníku Ekonom

Ekonom.cz

 


Zpět na seznam

Diskusní kalendář

« červen 2020 »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930