Úvodní stránka › Energetická bezpečnost ČR

Energetická bezpečnost ČRJe zaručený přísun energií samozřejmostí?

Institut pro veřejnou diskusi ve spolupráci s týdeníkem Ekonom navazují na úspěšné diskuse z cyklu „Energetická bezpečnost ČR: Je zaručený přísun energií samozřejmostí?“.

V letech 2010 - 2015 se v rámci Institutu pro veřejnou diskusi uskutečnilo 20 diskusních setkání, na nichž měli energetičtí experti, zástupci byznysu, státní správy, samosprávy a široké odborné veřejnosti možnost debatovat o energetice 21. století, evropských cílech do roku 2030, dopadech sankčních opatření, možnostech jednotlivých energetických zdrojů, technologickém rozvoji, přenosových sítích, energetických výzvách Evropy, energetických úspor, nových technologií v energetice, 60 let jaderné energie a surovinové bezpečnosti.

V roce 2016 byla diskutována témata související s technických vzděláváním, budoucností jaderné energetiky a průmyslu v ČR a také stále více se rozvíjejícím tématem Smart Cities.

Dosavadní diskuse přinesly mnoho zajímavých názorů a podnětů, které jsou po každé konferenci zpracovány do závěrů a distribuovány odborné veřejnosti i významným představitelům České republiky. Více informací o proběhlých diskusích naleznete v archivu.

Kromě diskusních setkání vám budeme prostřednictvím novinek nově přinášet také články, názory a informace, které by vám v souvislosti s energetikou v České republice neměly uniknout.

Pořadatelé

IVD